kupa yarışma makale yamaç paraşütü

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Roldanillo, Kolombiya, 6-13 Şubat 2022

Dünya Kupası ilk olarak 2011’de Roldanillo’da başladı ve 28 ülkeden pilotları çekti. Büyük bir başarıydı ve 2013 ve 2018’de iki Süper Finale ev sahipliği yaptı. 2022’de 33 farklı ülkeden pilotlarla ve şimdiye kadar gördüğümüz en kaliteli pilotlarla dönüyoruz.

Roldanillo, güvenilirliği, kolay lojistiği, termal kütlesi, ders kitabı uçuş koşulları ve en önemlisi insanları sayesinde ilk günlerinden itibaren dünyanın en iyi yarış mekanlarından biri haline geldi.

On yıldan fazla bir süredir Kolombiya halkı pilotları kollarını açarak karşıladı ve zaman zaman pilotların motosikletler, traktörler ve hatta eşeklerle Roldanillo’ya akın ettiği görülüyor!

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası bir hafta içinde başlıyor ve birçok üst düzey pilot, etkinlik için eğitim almak üzere buraya geldi.

Roldanillo, Valle Del Cauca vadisinde 925 m yükseklikte bulunan geleneksel bir Kolombiya şehridir. Başlangıç ​​noktası, güzel manzaraları ve gölgeli ağaçlarıyla deniz seviyesinden 869 metre yükseklikteki Augua Panela’dır. Pilotların, 3000 metrenin üzerindeki bulut tabanları ile saniyede 5-6 metre hızla termiklerle karşılaşması bekleniyor. Valle Del Cauca’nın tamamı güzel bir şekilde koşuyor ve pilotların aralarından seçim yapabileceği, vadinin üzerinde, vadinin hangi tarafında veya dağlarda uçtuğuna kadar birçok farklı rota ile çok ilginç görevler sunuyor. İniş bölgeleri geniş ve her yerde bulunur, bu da pilotların düşündüklerinden daha az tasarruf etmelerini sağlar.

Roldanillo, yıldızlarla dolu kısa listemize eklemek için buraya yerleşen Dünya Kupası pistindeki en iyi pilotların çoğunun ikinci evi oldu.

Honorin Hamard, kanatlarını açıp ilk üretim modeli Ozone Zeno 2’yi sürerken mutlaka izlenmesi gerekenlerden biri olacak! Worlds web sitesi pwca.org ve PWCA Live uygulaması https://live.pwca.org üzerinden tüm eğlence ve eğlenceleri takip edin

Metin Ruth Jessop’un izniyle
Ulrich Jessop’un fotoğrafı

https://live.pwca.org

Bu yazının orijinali Paragliding World Cup Roldanillo, Colombia, 6th-13th February 2022 olarak Ozone Paragliders da yayınlandı.

Scroll to Top