Tüm Haberler: Stubai Cup Testival 2022

 

2022’de 30. Stubai Kupası, Covid-19 pandemisi nedeniyle bir yıllık aradan sonra 13 Kasım hafta sonu yapılacak

Etkinlik öncesinde yaklaşık 700 pilot kayıt yaptırdı ve hava tahminleri bazılarını uzak tutarken, gelenler ise  masmavi gökyüzü ve güneş ışığından memnun kaldılar.

Öğleden sonra uçuşa engel güçlü bir rüzgar vardı, ama aynı zamanda bize üreticilerin çadırlarını ziyaret etme ve yeni ürünleri hakkında bilgi edinme ve yeni sezon ve önümüzdeki yıl için çalışma şansı verdi.

İşte üç günlük festival boyunca “canlı” olarak çekilen videonun bir özeti. Ed Ewing ile röportaj, Marcus King’in fotoğrafı.

777 / TRIPLE SEVEN

Matjaz Klemencic, Knight 2 ve yeni K-Light 2 (her ikisi de EN B) hakkında haberleri açıkladı. Ayrıca, yeni nesil Triple Seven’s Queen (EN C) hakkında bir güncelleme yaptı – yeni Queen 3, üç hatlı bir planör olacak ve Matjaz, “C sınıfında başka bir kriter olacak” dedi.

ADVANCE

Weightless, Advance’in yedi kez kazanan Chrigel Maurer de dahil olmak üzere 2021 Red Bull X-Alps’de Advance pilotları tarafından uçulan kuşamlara dayanan yeni hafif yamaç paraşütü kuşam takımıdır. Bir uçuş ta biz yaptık.

AIRDESIGN

Pek çok insanın bahsettiği ve biz de denemeye hevesli olduğumuz yeni bir kanat, AirDesign’ın piyasadaki ilk iki hatlı EN-C yamaç paraşütü olan yeni Volt 4’üydü. AirDesign tasarımcısı Stephan Stiegler bize yeni kanat hakkında bilgi verdi.

GIN GLIDERS

Gin Gliders’dan Alexander Lang bize yeni, hafif, ters çevrilebilir koşum takımı olan Switch’i tanıttı. Emniyet kemeri tek boyda gelir ancak her boydaki pilota uyacak şekilde ayarlanabilir: “bu da onu okullar için mükemmel kılar.”

ICARO PARAGLIDERS

Kendilerindeki yenilikleri öğrenmek için Icaro Yamaç Paraşütçüleri ekibiyle görüştük. EN-A Pica 2’yi ve yeni başlayan bir akro kanadı olan Nikita Ecstasy’yi ve yeni ekip üyelerini tanıttılar: Calin Popa ve Yen Linn.

Yazı: Watch: All the news from the Stubai Cup Testival 2022 Kaynak: Cross Country Magazine – In the Core since 1988.

Yurtdışı magazin haberlerini takipte kalın.

Scroll to Top