Gana yamaç paraşütü festivali

Gana Yamaç paraşütü festivali 2 yıllık COVID-19 molasından sonra geri döndü

Gana’nın Doğu Bölgesi’ndeki Kwahu Güney Belediyesi’ndeki Atibie yakınlarındaki Odweanoma Dağı’nda normalde Paskalya döneminde kutlanan yamaç paraşütü festivalinin bu yılki versiyonu resmen başladı.
Festival, rüzgarın yardımıyla motorsuz hafif hava araçları ile uçmayı içeriyor.

Uçuş güzergahı

Pilotlar genellikle Odweanoma Dağı’nın tepesinden havalanır ve Nkawkaw Spor Stadyumu’na inmeden önce Nkawkaw’ı seyreder.

COVID-19 salgını, yıllık Kwahu yamaç paraşütü festivalini durdurmaya zorlayana kadar, bölge on yıllardır dünya turizm haritasına yerleştiren popüler bir turistik cazibe merkezi haline gelmişti.

Bu yılki etkinlik için ayrılan etkinlikler arasında sıcak hava balonu deneyimi, yemek pazarı, Kwahu Gwaso (pazar), havuz başı partileri, müzik konserleri ve kilise hizmeti yer alıyor.

Gana Turizm Otoritesi (GTA) İcra Kurulu Başkanı Akwasi Agyeman, geçen Çarşamba günü Kwahu Paramountcy’nin merkezi olan Abene’de etkinliği resmen başlatmak için yapılan kısa bir törende, her zamanki gibi yabancı pilotların sergi davetini onurlandıracağını söyledi.

Resmi tarih

Ekibinin, etkinliği başarılı ve olaysız hale getirmenin yollarını aramak için Accra’daki etkinlik organizatörlerini ve diğer önemli paydaşları görevlendirdiğini söyledi. Şenlikler 15 Nisan’dan 18 Nisan‘a kadar sürecek.

Tandem ücretlendirme

Tandem Pilotla uçmak için önerilen ücretin GH¢ 550 olduğunu, yolcuların uçmalarına izin verilmeden önce hızlı antijen testi için ayrıca GH¢ 50’nin gerekli olacağını söyledi.

Agyeman ayrıca belediye ve ilçe meclislerinin, Kwahu Geleneksel Otoritesi ve diğer kurumlardan temsilcilerden oluşan bir Yerel Organizasyon Komitesi’nin (LOC) festival için alt yapı çalışmalarını etkin bir şekilde yapmak için kurulduğunu açıkladı.

Kaynak: graphic.com

Yorum bırakın

Scroll to Top