Hike & Fly Hühnerspiel 2181m – Neustift, Tirol

Genel bakış

 • Hike & Fly
 • Hedef Rakım: 2181m
 • Rakım başlangıç ​​noktası: 1220m
 • Uçuş yükseklik: 961m
 • Yürüyüş süresi: yaklaşık 2,5 saat
 • Başlangıçta rüzgar yönü: SE – E

Hühnerspiel’e Yürüyüş ve Uçuş Turu, Stubai Vadisi üzerinde günün ilk ışıklarını yakalayabileceğiniz kesintisiz bir panorama ile güzel bir gün doğumu turudur. Bununla birlikte, resmi bir takeoff yeri yoktur ve Neustift’teki iniş alanına giden yol da dardır.

İçerik
  Add a header to begin generating the table of contents

  Güzergah açıklaması Hike & Fly

  Krössbach’ın yukarısındaki Oberegg’deki Milderaunalm otoparkı, gün doğumu turu olarak gerçekten önermek istediğimiz Hühnerspiel doğal alanına bu harika yürüyüş ve uçuş turunun başlangıç noktasıdır. Aracınızı burada kolayca bırakabilirsiniz ancak makineden park cezası almayı unutmayınız.
  Otoparktan Steig – Milderaunalm tabelalarını takip ederek önce orman yolunu birkaç kez geçip, son olarak 1671m’deki ara hedefimiz Milderaunalm’a ulaşana kadar bir süre yol boyunca yürüyoruz.

  Alp merasından patika, yavaş ve sürekli bir yokuş boyunca sağa doğru gidiyor ve hedefimize daha da yaklaşıyor. Son tabelada “Hühnerspiel” tekrar soldan devam edip 2181 metreye ulaşana kadar son keskin virajları yönetiyoruz. Orada küçük bir ahşap kulübe ve yanınızda getirdiğiniz küçük bir atıştırmalıkla Stubai Vadisi’nin güzel panoramasının tadını çıkarabileceğiniz büyük bir döner sandalye bulacaksınız. Şimdi biraz dinlenmenin ve günün ilk güneş ışınlarını içinize çekmenin zamanı geldi.

  Hike & Fly oyununda iyi eğlenceler. Yakındaki diğer tur destinasyonları: Kesselspitze, Kaserstatt, Starkenburgerhütte

   
   

  Vor dem Sonnenaufgang am Hühnerspiel

   

  Yürüyüş ve uçuş Pilotu için

  Hühnerspiel’de birkaç başlangıç ​​seçeneği var, sadece 50 metre hafif yokuş yukarı yürüyoruz ve orada şemsiyelerimizi kuruyoruz. Güneşin gücünün kısa bir süre çalışmasına izin verirseniz, genellikle hafif bir yukarı çekişiniz olur.
  Bu turu gün doğumu turu olarak planlamayanlar, öğle saatlerinden itibaren termal olarak iyi günlerde orada iyi yayınlar ve termal giriş bulabilirler. Daha sonra efsanevi bir kahvaltı tabağının bulunduğu Milderaunalm’a çıkışta mola vermeniz tavsiye edilir.
  Bu arada, parawaiting için Hühnerspiel’den daha kötü noktalar var.

   

  İniş pisti

  Seçtiğimiz AirDesign Vivo, Nova Ibex ve Airdesign Susi kanatlarımızla iniş yeri olarak yine Neustift an den Elferbahnen’deki resmi iniş alanını seçiyoruz, bu da süzülme açısı aralığında iyi çalışıyor.
  Çok küçük dağcılık kanatlarına sahip olan ve bunları yüksek kanat yükü ile uçuran herkese önceden en azından alternatif bir iniş seçeneği aramalarını öneriyoruz.

  Buraya ilk kez uçmak veya inmek istiyorsanız, Neustift’teki uçuş okulundan bir talimat kartı almanız gerekir. İniş alanı yeni başlayanlar için uygun kabul edilir.

  İniş yeri koordinatları: K 47°08’52.87″ E 11°20’41.13″

  Henüz 1000 metre irtifaya ulaşmamış olanlar için artık arabayı Oberegg’deki otoparka götürme zamanı geldi – diğer herkes için mümkünse ikinci arabayı yakına park etmelerini veya toplu taşıma araçlarını (Krößbach otobüs durağı) kullanmalarını öneririz. şehir merkezi).

  Ulaşım

  Arabayla geliyorsanız, A13 Brenner otobanı üzerindeki “Schönberg” çıkışına girin. Daha sonra Neustift’e ulaşana kadar Mieders ve Fulpmes köylerinden geçer. Döner kavşaktan vadiye doğru Krößbach bölgesine doğru devam edin. “Krößbach Ortsmitte” otobüs durağında, ana yoldan sağ tarafta ayrılın ve Oberegg otoparkına kadar olan dağ yolunu takip edin.

  Bilgi

  Henüz Hike & Fly dünyasına adım atmamış veya mevcut becerilerini geliştirmek isteyenler için rehberli Yürüyüş ve Uçuş turları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için www.parafly.at adresinden veya +435226 3344 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

  hike&fly philip kantner

  Philip Kantner
  Yazar, Hike & Fly uzmanı

  Yamaç paraşütü eğitimini Parafly’da yaptı ve yerel dağlarda Hike&Fly yapmayı tercih ediyor. Uçak pilotu ve  hava yarışı katılımcısı.

  Daha fazla Hike and Fly yazısı okuyabilirsiniz.

  Yorum bırakın

  Scroll to Top