Hindistan’da Yamaç Paraşütü Yapmak için en çarpıcı 5 yer

Bir kuş gibi özgürce uçmak ve her şeyin altında küçüldüğünü görmek isteyenler için yamaç paraşütü mükemmel bir alternatiftir. Eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayan en popüler macera sporlarından biridir. Bu kadar yüksek bir irtifadan göreceğiniz muhteşem manzaraların yanı sıra yamaç paraşütü size özgür ve havada yürüyormuş hissi verir. Bu ilginç spor hakkında daha fazla şey keşfetmekle ilgilenmemeniz için hiçbir neden yok.

Burada size Hindistan’da yamaç paraşütü keşfetmek için 5 muhteşem yer sunuyoruz.

Bir Billing, Himaşal Pradeş

Hindistan’da Bir Billing en iyi yamaç paraşütü yerini sunuyor. Bu, ilk yamaç paraşütü dünya kupasının yapıldığı ünlü küçük Himachal Pradesh kasabasıdır. Aslında, Himachal Pradesh, Hindistan’ın yamaç paraşütü noktalarının “ev”idir. Bu tepelik eyalet, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda iyi yamaç paraşütü mekanına sahiptir. Devidhar, Parvati Vadisi, Rohtang ve Bakhli de eyaletteki popüler yamaç paraşütü destinasyonlarıdır.

Manali, Himaşal Pradeş

Manali, Himachal Pradesh’teki bir başka popüler yamaç paraşütü destinasyonudur. Solang Vadisi ve Marhi, Manali’nin en popüler yamaç paraşütü destinasyonlarından ikisidir. Muson mevsimi hariç yıl boyunca yamaç paraşütünün mevcudiyeti, Manali’yi Hindistan’daki en popüler yamaç paraşütü destinasyonlarından biri yapan faktörlerden biridir. Bir saatlik yamaç paraşütü seansı, çarpıcı Himalaya manzaralarının yanı sıra sayısız çayır ve su kütlesini görmenizi sağlayacaktır.

Arambol, Goa

Arambol’da yamaç paraşütü genellikle yeni başlayanlar veya etkinliği denemek isteyen turistler için ayrılmıştır. Burada yapıldığı bilinen profesyonel yamaç paraşütü yarışmaları yoktur. Bu yamaç paraşütü yolu, Goa’da yapılacak en popüler aktivitelerden biridir ve muhteşem çevrenin nefes kesen manzarasını sunar.

Shillong, Meghalaya

“Doğunun İskoçyası” olarak bilinen Meghalaya’daki Shillong, Hindistan’ın en büyük yamaç paraşütü destinasyonlarından biridir. Karla kaplı dağları, sık ağaçları ve yalnız ama ilahi muhteşem bir manzaraya bakan kendinizden başka kimseyi bulamayacağınız geniş alanları nedeniyle Shillong, gökyüzünde inanılmaz bir eğlence için ideal bir yerdir. Maceradan hoşlanıyorsanız, Shillong’a yapacağınız bir gezi hayatta bir kez karşılaşabileceğiniz bir deneyim olacaktır!

Yelagiri, Tamil Nadu

Ülke genelinde daha az bilinen ancak Tamil Nadu’da iyi bilinen Yelagiri, egzotik Himalaya ortamlarına gidemeyenler için mükemmel bir yamaç paraşütü noktasıdır. Bu güzel lokasyon, nitelikli eğitmenler ve en güncel ekipman ve ekipmanlarla bir yamaç paraşütü kulübü oluşturmuştur. Yelagiri’de yamaç paraşütü hala nispeten genç bir spordur. Ancak, harika çevre ve doğal ortam nedeniyle bu konumda yamaç paraşütü yapmak heyecan verici bir deneyimdir.

Kaynak: Pinkvilla

Yurtdışı haber ve magazin sayfalarımıza gözatın.

Yorum bırakın

Scroll to Top